PHP SWISS

Szwajcaria kojarzy się nam jako kraj bardzo ułożony. Prawdopodobnie za sprawą super dokładnych zegarków produkowanych przez szwajcarskie firmy, czy niezwykłej wytrzymałości scyzoryków. Poza super jakością produkowanych tam dóbr, kojarzy się jako ostoja spokoju, pewności i bogactwa. Czy tylu zamożnych ludzi zostawiło by swoje pieniądze w szwajcarskich bankach gdyby mieli choć cień wątpliwości że coś im zagraża ? Chyba nie. Dlatego mimo jednych z najwyższych na świecie kosztów pracy, w Szwajcarii świetnie sobie radzą zarówno rodzime jak i zagraniczne firmy. Tam gdzie są międzynarodowe firmy i pieniądze potrzeba też informatyków, w tym także programistów.
Szwajcaria mimo że nie jest członkiem Unii Europejskiej (bo i po co?), ma zawartych z nią szereg umów pozwalających na dobrą współpracę gospodarczą w tym także udogodnień związanych z rynkiem pracy. Ten został w pełni otwarty dla naszych pracowników w 2011 r. Choć nadal potrzebne jest zezwolenie na pracę w tym kraju. Jednak bez problemu otrzymujemy je przedstawiając pierwsza podpisaną umowę o pracę ze szwajcarskim pracodawcą.
Sprawdźmy więc jak wygląda rynek pracy dla programistów PHP w Szwajcarii, jednym z najlepszych do życia , więc i pracy kraji na świecie.
Do poszukiwań pracy , oczywiście jak wszędzie na świecie powinniśmy zaczą od zasobów sieci. W szwjcarii w zalezności od kantonu (jednostka podziału administracyjnego) czy też krainy geograficznej obowiązuja 4 języki urzędowe. Niemiecki który mowi najwięcej ludzi (72%), Francuski na zachodzie kraju przy granicy z Francją (13%), włoski w Tyrolu (6%) i Romansz w kantonie Gryzonia (0,5%). Jednak z racji na międzynarodowe środowisko praktycznie wszędzie możliwe bedzie porozumiewanie się w języku angielskim.

Najczęściej oferowane stanowiska:
W największych portalach z ogłoszeniami w Szwajcarii tj: http://www.jobscout24.ch, www.jobs.ch, http://www.optioncarriere.ch, najczęściej poszukiwani są programiści PHP (0-4) lata doświadczenia i starsi programiści PHP (5 >) lat doświadczenia, a także Webdeweloper – rzy.

Wymagana znajomość technologii:

  • PHP
  • MySql, MS SQL
  • HTML, HTML5, CSS2, CSS3
  • Java Script (jQuery, Ext.js), JSON
  • frameworki CakePHP
  • systemy wersjonowania SVN, GIT
  • TYPO3, Magento

Lokalizacja:
Tak jak w większości krajów na świecie, tak samo i w Szwajcarii stanowiska związane z IT a szczególnie z programowaniem są oferowane w największych miastach. Głównymi miastami-faworytami, w których oferuję się najwięcej pracy są stolica kraju Zurych,Berno i Bazylea. Zaskakującym wyjątkiem jest tu Genewa. W drugim co do wielkości mieście Szwajcarii jest znacząco mniej ofert pracy dla specjalistów IT. Jednak miasto ma inną charakterystyczną właściwość. Jest prawdziwym królestwem bankowców i finansistów.

Doświadczenie:
W ogłoszeniach o pracę pracodawcy najczęściej szukają pracowników z doświadczeniem co najmniej 2-3 letnim,oraz starszych specjalistów z doświadczeniem 4-5 lat. W ogłoszeniach co jest ciekawostką dość często pojawiają się dodatkowe informacje co do „preferowanego” wieku kandydata np: (25-30 lat), jednak nie są to zazwyczaj warunki konieczne do spełnienia by otrzymać daną posadę.

Zarobki:
Zarobki w Szwajcarii należą do jednych z najwyższych nie tylko w Europie , ale do jednych z najwyższych w świecie. Dziś początkujący programista PHP może liczyć na zarobek 60-70 tyś. CHF rocznie. Za sprawą niskich podatków PIT (w zależności od kantonu 12-15%) sumy netto nie są znacznie niższe od tych brutto. Oczywiście życie w kraju, jak wszędzie kosztuje. Dlatego pensje „średnio zaawansowanych” specjalistów sięgają tu granic 70-100 tyś. CHF rocznie, co daje przynajmniej 5,800 CHF miesięcznie. Starsi specjaliści mogą otrzymywać pensje w wysokości nawet 120-150 tyś CHF rocznie. Oczywiście należy spojrzeć na aspekt zarobków z innej strony. Są wysokie, tak jak i koszty życia w alpejskim raju. Jednak pozwalają na swobodną egzystencję.

Polecane:
http://szwajcarskakariera.pl/

Reklamy

One Response to PHP SWISS

  1. opos says:

    Szwajcaria świetna opcja :) ale wydaje mi się że trochę za wysokie progi jak na pierwszą pracę za granicą. Osobiście nie znam nikogo kto pracuje lub pracował w Szwajcarii. Co mnie zawsze ciekawiło, że jest tak mało wiadomości na temat tego kraju. Wszędzie afery, zamachy, przekręty, bankructwa, a ostatnią aferę jaką pamiętam to jak bankierzy podprowadzali złoto które naziści umieścili tam w bankach. Szwajcaria sprawia wrażenie nudnego kraju w porównaniu np. do Holandii :) a Ty jak myślisz?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: